23 Ocak 12.30 Orta Şekerli Hadi İpucu Sorusu

0
160
23 Ocak 12.30 Orta Şekerli Hadi İpucu Sorusu

Günün ilk yarışma son zamanlarda bir iki kez denenmiş olan orta şekerli hadi yarışmasıdır. Orta şekerli hadi yarışmasında sorular ne çok kolay ne de çok zordur. Bugün 12.30 yarışması orta şekerli hadi konsepti ile düzenlenecektir.

Bugün belkide bu yarışmadan çok herkesin gözü pazartesi testi yapılmış olan ve beğenilen hadi 100 yarışmasında olacaktır. Çünkü yaklaşık 22 saat önce Hadi resmi instagram hesabından yapılan bir paylaşımda, “hadi 100 yarışmasını sevdiniz mi? Biz hadi 100 yarışması için çarşamba günü yeniden buluşalım diyoruz.” olarak ifade edildi. Bugün yine saatler 16.00 ‘ı gösterdiğinde hadi 100 yarışması olabilir. Pazartesi günü hatırlanacağı üzere 62 kişi yarışmanın final sorusuna cevap vermiş ve kişi başı 16,12tl kazanmışlardır.

Bugünün bir diğer en çok konuşulan ve hakkında yazılıp çizilen konusu ise dün akşamki 20.30 Fizy müzik gecesinde yaşanan olaylardır. Fizy müzik gecesinde dün neler oldu ?

Fizy Müzik Gecesi Yaşananlar

Dün akşam 20.30 ‘da başlayan fizy müzik gecesi yaşananlar güne damgasını vurdu. Yarışmanın daha 1. sorusunda 148bin kişi yanlış cevap vererek elenmişti. Her zaman bilindiği üzere akşam yarışmalarının ikinci sorusunda sponsorun reklam videosu gösterilir ve soru onun üzerinden gelirdi. Ama ne olduysa 2. sorudan önce video gelmedi soru sorulduktan sonra video verildi. Bu durumda sunucu Merve Toy yarışmada teknik aksaklık olduğunu söyleyip yarışmanın 15 dakika sonra devam edeceğini söyledi.

Saatler 21.00 ‘ı gösterdiğin ödül 50.000tl olarak değiştirilmiş ve yarışma aynı 1. ve 2. soruyla tekrar baştan başlamıştır. Ama birinci soruda bu sefer 148bin kişi değilde 39bin civarı kişi elenmiştir. Bu durumda akıllara gelen ilk soru yarışma ertelenmeden önceki elenen 148bin kişinin tekrar yarışması adalet kavramını ortaya çıkardı. Sizcede elenen 148bin kişinin bir daha yarışması doğru muydu ? Bizlerin bu soruya cevabı yarışmada adalet duygusunun eksik olduğudur.

Merve Toy Ne Söyledi ?

Tabiki her şey bununlada bitmedi.. Merve Toy 21.00 ‘da yarışma başlamadan önce yaptığı bir duyuru olayların daha da körüklenmesine sebep verdi. Peki o duyuru neydi? Sunucu Merve Toy 21.00 ‘da yarışma öncesi “ertelenen yarışmada joker kullanan yarışmacılara yarın jokerleri yeniden tanımlanacaktır” dedi.

Peki akıllara gelen bir diğer soru ise daha önce birçok Tv Plus film gecesi yarışmalarında yarışma esnasında doğru cevap verildiği halde elendiniz yazıp joker kullanmak zorunda kalıp ve yarışmanında bir sonraki soruda iptal edildiği günler olmuştu. Bu iptallerin olduğu günlerde kullanan yarışmacılara jokerleri geri iade edilmedi. Sadece 1 kere herkese joker verildi, ama bu durumda kullanan kullanmayan herkes joker kazanmıştı. Durum bu şekildeyken neden sadece fizy müzik gecesine özel joker kullananlara jokerleri geri veriliyor.

İşte yaşanan tüm bu olaylar karşısında yerli uygulama olan Hadi girişimine karşı kafada soru işaretleri oluşmuş ve insanlar güven konusunu bir kez daha gözden geçirmek durumunda kaldı. Hadi girişimi tarafından yapılan açıklamada ise sadece teknik bir aksaklık olduğu söylendi. Hatırlamak gerekirse bu tür iptaller en çok fizy müzik gecesi ve Tv Plus film gecesinde yaşanmaktadır ve hiçbir teknik aksaklıkta bu zamana kadar 15 dakikada çözülmemişti. Nasıl oluyorda dün akşam fizy müzik gecesinde sadece 15 dakikada teknik aksaklık çözülebiliyor..

Unutmadan söylemek gerekir ki, 1 ay öncesinde yapılan resimli hadi yarışmasında 8. soruda doğru cevap verilmesine rağmen elendiniz deyip joker kullanımı olmuştur. Ne tesadüftür ki yarışmanın 9. sorusunda teknik aksaklık olduğu fark edilememiş ve insanlar 9. soruya doğru cevap verip final sorusu olan 10. soruya geçtiğinde bir teknik aksaklık olduğu söylenip yarışma finalde iptal edilmiştir. Bu konuyla ilgili joker kullanan hadicilerin hiçbirine de jokerleri geri iade edilmemiştir.

Orta Şekerli Hadi Ödülü

Bugün saat 12.30 ‘da gerçekleşmesi planlanan orta şekerli hadi ödülü tam 8.000tl ‘dir. Dün yaşanan olayların gölgesinde geçecek olan orta şekerli hadi yarışmasında, yarışma esnasında yorum kısmından tepkilerin sürmeside beklenmektedir.

Orta Şekerli Hadi İpucu Sorusu

Bugün düzenlecek yarışmada bizleri bir adım öne geçirecek olan orta şekerli hadi ipucu sorusu paylaşılmıştır. Orta şekerli hadi ipucu sorusu bugün bir coğrafya konusundan gelmektedir. Hadi ipucu sorusu ” Eş yükselti anlamına gelen coğrafi terim hangisidir?” olarak soruldu. Peki orta şekerli hadi ipucu sorusunun cevabı nedir dersen işte yanıtı karşında…

ORTA ŞEKERLİ HADİ İPUCU CEVABI: İZOHİPS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here