31 Aralık 12.30: Hadi Tombala Oyunundaki Karta Ne Denir ?

0
283
Hadi 31 Aralık 12.30 İpucu Sorusu

2018 yılının sonun gününde 31 Aralık 12.30 yarışmasında ödül tam 10.000 tl. Herkesin 10.000 tl ödülün yanında 10.000 adet joker beklediğini de biliyoruz lakin her sponsor olmayan gündüz yarışmalarında olduğu gibi bugünde sponsor yok ve bugünde otomatikmen joker yoktur.

2018 yılının son hadi bilgi yarışmasında peki joker kodu yoksa ipucu sorusu nedir diye sorabilirsiniz. Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmezi olan eş dost akraba bir araya gelip oynadığımız eğlenceli olan tombala oyunundan geliyor.

 

31 Aralık 12.30 Hadi Bilgi Yarışması İpucu Sorusu

 

Hadi Bilgi Yarışması 31 Aralık 12.30 yarışmasında ipucu sorusu ” Tombala oyununda sayıların yazılı olduğu kartlara ne ad verilir?” oldu. Peki hadi ipucu sorusu cevabı nedir diye merak edenler için cevap ve birazda bilgi…

 

İPUCU CEVABI: KARTELA

 

Tombala, torbadan numaralı taşlar çekilerek üzerinde numara yazılı kâğıtlarla oynanan bir şans oyunudur. Ayrıca bu kartta bütün numaraların doldurulmasıyla kazanılan en büyük ödüle ya da bütün numaraların kapatılmasına da “tombala” denir. Kelime, Italyanca kökenli olan “tombola”dan dilimize geçmiştir. Üstünde rakamların yer aldığı tombala oyunu kartlarına da kartela ismi verilmektedir.

Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmezi olan tombala oyunun kuralları nelerdir peki;

  • Tombala torbasında bir taşı bularak tutmak ve hileli seçim yapmak yasaktır.
  • Çinko yapılmışsa bunu sesli biçimde çinko diyerek belirtmek gereklidir.
  • Tombala yapmadan önce tombala diyerek diğer oyunculara duyuru yapılmalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here