30 Ocak 12.30 Çarşamba Hadi Yarışması İpucu Sorusu

0
149

Haftanın ortasına gelindiğinde günün ilk yarışması 30 Ocak 12.30 Çarşamba Hadi yarışması ipucu sorusu ve cevabı paylaşıldıktan sonra gerçekleştirilecektir. Çarşamba hadi ipucu sorusu belli oldu.

Dün bol kazançlı hadi yarışmalarının ardından bugün ilk yarışma olarak 12.30 Çarşamba hadi yarışması yapılacaktır. Ondan önce dün neler yaşanmıştı biraz onları hatırlayalım. Dün saat 11.30 ‘da ikincisi yapılan hadi magazin yarışması 6. soruda yaşanan teknik bir neden dolayı iptal edilmiştir. Kısa sürede birçok hadi severin tepkisini çeken  bu teknik aksaklıktan hemen hemen yarım saat sonra 12.30 hadi yarışması yapılmış ve ne hikmetse teknik aksaklıktan eser kalmamıştı.

Hadi magazin yarışmasında ödül tam 30.000tl idi. Hatta yarışmaya çok az bir süre kalada hadi joker kodu paylaşılmıştı. Ancak yarışma esnasında hadi joker kodu kullanıp yarışmaya devam eden hadiciler bulunmaktaydı. Yarışma iptal olduktan sonra yapılan açıklamada ise herkese hadi joker kodu tanımlanacağı ve yarışmanın Perşembe günü 11.30 ‘da yapılacağıdır. Bu konuda akıllara takılan kısımlar vardır. Birincisi hadi magazin yarışması haftada 2 gün olmak üzere Salı ve Perşembe günleri 11.30 ‘da yapılacağı duyurulmuştu. Bu durumda Salı günü iptal edilen hadi magazin yarışması Perşmbe günkü hadi magazin yarışmasıyla birlikte yapılacaksa ödülün 30.000tl değil 60.000tl olması gerekir. Aksi halde hadi ekibi kelime oyunu yaparak hadi severlerin iyi niyetini suistimal edip kandırmış olur. Bu durumda daha ikinci yarışmasında talihsizliğe uğrayan Özge Ulusoy içinde bu eleştiri yağmularından kaçmak kolay olmaz.

Dünün son yarışması da her salı düzenlenen ve birçok kez adını teknik sıkıntılarla hatırlatan Fizy katkılarıyla gerçekleşen hadi müzik gecesi vardır. Dün gerçekleşen hadi müzik gecesinde çok şükür bir aksaklık olmadan 30.000tl ödül final sorusuna doğru cevap veren hadiciler arasında eşit miktarda paylaşıldı. Hadi müzik gecesi öncesinde Fizy uygulamasında kişiye özel 30.000 hadi joker kodu verilmişti. Aslında dün üç kere hadi joker kodu verildi. Bunlardan biri hadi magazin yarışması öncesinde, biri Fizy uygulamasında ve biri de saat 17.00 ‘da Hadi Youtube kanalı aracılığıyla hadi joker kodu verilmişti.

Şimdi de bugünün ilk yarışması olan 12.30 Çarşamba hadi yarışması hakkında bilgiler verelim.

Hadi Yarışması Ödülü

Hadi yarışması ödülü yarışmadan saatler önce belli oldu. Günün ilk yarışmasında her öğlen yarışmasında olduğu gibi hadi yarışması ödülü 8.000tl ‘dir. Final sorusuna doğru cevap veren hadiciler 8.000tl ödülü aralarında eşit şekilde paylaşacaktır.

Hadi Yarışması Joker Kodu

Günün ilk yarışması öncesinde hadi joker kodu paylaşımı yapılmamıştır. Her öğlen yarışmasında olduğu gibi bugün 12.30 hadi yarışması joker kodu paylaşımı olmamıştır. Tabiki bazı istisnai günlerde öğlen yarışmaları öncesinde de hadi joker kodu paylaşıldığı olmuştur.

Bu hadi joker kodu paylaşımının olduğu günler ise herkesin bildiği gibi sponsorların olduğu günlerdir. Bir yarışma öncesinde hadi joker kodu verilmesi için o yarışmada sponsor olması lazım.

Hadi Yarışması İpucu Sorusu

Günün ilk yarışmasında 12 sorudan 7. sini doğru cevaplamayı sağlayacak ve finale bir adım daha yaklaştıracak olan hadi yarışması ipucu sorusu belli oldu. Hadi ipucu sorusu bugün tarihten geliyor. Bakalım tarih konusuna ne kadar hakimiz sevgili hadiciler.

Hadi ipucu sorusu ” Size tarihin en başarılı imparatorluklarının birinden bir ipucu getirdik hadiciler. Bu öyle bir imparatorluk ki tarihin ilk biyolojik silahını kullanmış, aktif olduğu dönemde bitmeyen istilalarıyla dünyada korkutmadık devlet bırakmamıştır. Evet Moğol İmparatorluğu ‘ndan bahsediyoruz. Peki Moğol İmparatorluğu ‘nun kurucusu kimdir?” olarak soruldu. İşte günün ilk yarışmasında hadi ipucu sorusu cevabı sizlerle..

HADİ İPUCU CEVABI: CENGİZ HAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here