Hadi 21 Aralık 12.30 İpucu Sorusu Nedir ?

0
306
Hadi 21 Aralık İpucu Sorusu

Hadi ipucu sorusu ve bugün öğlene özel yarışma için yayınlandı. Hadi ipucu “En uzun gece olarak da bilinen, kış gün dönümü hangi tarihtedir” oldu. 21 Aralık Hadi 12.30 yarışmasının ipucu sorusu ve cevabı sizlerle.

Hadi ipucu sorusu bugün öğlen 12.30 yarışmasındaki 1 soruyu hadicilerin doğru cevaplamasına olanak sağlamaktadır. Hadi ipucu nedir yarışma öncesinde merakla beklenen konu durumundadır. İşte bugüne özel Hadi yarışmasının ipucu sorusu, “En uzun gece olarak da bilinen, kış gün dönümü hangi tarihtedir”. Canlı para ödüllü bilgi yarışması olan Hadi uygulumasını Google Play ve AppStore üzerinden indirilerek oynanmaktadır. Hafta içi her gün 12.30 ve 20.30 ‘da yarışmalar olmaktadır, hafta sonu ise 20.30 ‘da olmaktadır. Zor hadi yarışması dışında tüm yarışmalarda soru sayısı 12 dir. Bir yarışmada 12. soruya doğru cevap vermeyi başaran yarışmalar ödülü eşit bir şekile paylaşmaktadır.

Hadi ipucu sorusu – 21 Aralık

Morhipo ‘nun katkılarıyla düzenlenen 21 Aralık hadi özel yarışması 12.30 da gerçekleştirilecektir.

İPUCU CEVABI: 21 ARALIK


Kış gündönümü nedir ?

Türkiye’nin de içinde bulunduğu Kuzey Yarımküre’de 21 Aralık ‘ta en uzun gece yaşandıktan sonra 23 Aralık ‘tan itibaren geceler kısalıp gündüzler uzamaya başlar.

21 Aralık ’ta ülkemizde en uzun gece ise 15 saat 6 dakika ile ülkemizin Kuzey ‘indeki Sinop ilimizde yaşanıyor. En kısa gece ise 14 saat ile ülkemizin Güney ‘indeki Hatay ilimizde olacak. 21 Aralık Güney yarımkürede yaz, Kuzey yarımkürede kış başlangıcıdır. Bu tarihten itibaren Kuzey Yarımküre’de gündüzler uzamaya (kış gündönümü) Güney Yarımküre’de kısalmaya (yaz gündönümü) başlar. Dolayısıyla Türkiye’de 21 Aralık ‘ta en uzun geceyi yaşayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here