Hadi 24 Aralık 12.30 İpucu Sorusu Nedir ?

0
276

Hadi ipucu sorusu nedir diye merak edenler için bugün öğlen 12.30 da düzenlenecek yarışma öncesinde yayınlanmış bulunmaktadır. Hadi ipucu sorusu olarak “Dijital bir gözlük takıp üç boyutlu sanal bir dünyada hareket edebildiğimiz teknolojinin adı nedir” oldu. 24 Aralık günü düzenlenecek olan öğlen 12.30 Hadi ipucu sorusu nedir diyenler için işte cevabı…

Hadi oyunu ipucu sorusu bugün öğlen 12.30 yarışmasındaki 1 sorunun cevabı olarak hadicilere yardım etmektedir. Hadi ipucu nedir yarışma öncesinde merakla beklenen konu olmuştur. İşte bugüne özel 30.000 tl ödüllü Hadi oyunu ipucu sorusu, “Dijital bir gözlük takıp üç boyutlu sanal bir dünyada hareket edebildiğimiz teknolojinin adı nedir” Canlı para ödüllü bilgi yarışması olan Hadi uygulamasını Google Play ve AppStore üzerinden indirerek hadi oyunu oyna. Hafta içi her gün 12.30 ve 20.30 ‘da, hafta sonu ise 20.30 ‘da yarışmalar düzenlenmektedir. Sende bu saatlerde girerek her gün hadi oyunu oyna. Bu yarışmalarda adaylara 12 soru yöneltilmekte olup cevap vermek için 10 saniyeniz bulunmaktadır.

Hadi ipucu sorusu – 24 Aralık 12.30 yarışması

Hadi yarışması bugün Garanti Bankası katkılarıyla gerçekleşecek. Bu yüzden bugünkü ipucu sorusuda dijital bir konu üzerine geliyor. Günümüz çağında dijital bankacalığın ileri seviyelerine ulaşmış Garanti Bankası bugün düzenlenen yarışmada bizlere dijital bir gözlük takıp üç boyutlu sanal bir dünyada hareket edebildiğimiz teknolojinin adı nedir diye sordu.

İPUCU CEVABI: VR ( SANAL GERÇEKLİK TEKNOLOJİSİ )

Sanal Gerçeklik Gözlükleri (VR)

Son yıllarda 5D, 7D gibi adlarla sinema salonlarında yaşanan sanal gerçeklik deneyimlerinin yanında kullanıcının başına takarak izleme yapabildiği ve daha kişisel deneyimlerin yaşanabilmesini sağlayan ekranlar (Head Mounted Display, HMD) yer alıyor. Bunlar, içlerinde küçük ekranlar olan kask benzeri sistemler olduğu gibi sadece göz bölgesini kapatan büyük boyutlu gözlükler biçiminde de olabilmektedir.

Eğlence sektörü için kitlelere yönelik ilk sanal gerçeklik gözlüğünün temeli 1995 yılında piyasaya sürdüğü Virtual Boy adlı ürünle Nintendo firması tarafından atıldı. Virtual Boy firmanın kendi oyun konsolları için tasarladığı 3D bir gözlüktü ve ürün günümüze kadar farklı firmaların geliştirme çalışmalarının öncüsü niteliğindeydi. Her ne kadar Nintendo için başarısız bir girişim olarak kabul edilse de Virtual Boy kendinden sonraki sanal gerçeklik çalışmaları için temel olmuştur.

Garanti bankası katkılarıyla düzenlenecek olacak 30.000tl ödüllü 12.30 yarışmasının ardından birde 70.000 kişi ile sınırlı hadi joker kodu paylaşıldı. Peki bu hadi joker kodunu nasıl kullanacağız. Öncelikle hadi uygulamasına girip alt tarafta yer alan kalp simgesine yahut joker kazan yazısına tıklayarak açılan sayfadaki joker kutucuğuna Garanti Bankasının vermiş olduğu 70.000 kişi ile sınırlı olan hadi joker kodunu girmeniz yeterli olacaktır.

JOKER KODU: GARANTİDENHİKAYELER

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here