Hadi Oyunu Baldır Muhabbeti Nedir ?

0
453

Evet sevgili arkadaşlar bugün sizlere bir kaç aydır gündemden hiç düşmeyen ve hadi oyununu oynarken yarışma esnasında yorum kısmında sürekli bir baldır yorumu göreceksiniz. İşte bizde bugün sizlere bu hadi oyunu baldır muhabbeti nedir ondan bahsedeceğiz. Bir kaç ay önce hadi oyununda bir soruda dizden kalçaya kadar olan bölümün adı sorulmuştu ve toplumumuzun büyük çoğunluğunda yanlış bir bilginin hakim olmasından dolayıda yüz binlerce kişi yanlış cevap olan baldır şıkkını işaretledi ve elendi.
Peki insanlar elenmesine rağmen hadi oyunu baldır muhabbeti neden hala eskimedi diye sorabilirsiniz.

Hadi oyunu baldır muhhabeti yayılma nedeni ?

Hadi oyunu baldır muhabbeti yayılma nedeni aslında hadi ekibi olmuştur. Çünkü bu baldır muhabbetinin çıkmasından sonra sosyal medya araçlarında bunu trende taşıyacak hamle hadi ekibinden gelmiştir. Bu olayın üzerine peşi sıra gelen yarışmalarda ipucu kelimelerinin içine aslında sübliminal bir mesaj niteliğinde insanların bilinç altına baldır kelimesini işleterek eklenmiştir.
Tabi bununlada bitmemekte olup hadi joker kodu paylaşımlarında da yine kelimeler arasına baldır eklenmiştir. Böyle bir durumda yüz binlerce insanın yanlış bildiği bir soru eğlenceli bir akım gibi yayılmaya başlamıştır. Lakin unutmayalımki bu tür akımlar kontrolü elinde tutanların en çok istediği şeydir.

Sende Hadi uygulamasını indirerek yarışmalara katılabilir ve belkide büyük ödüle sahip olabilirsin.

Hadi Oyunu Android İndirmek İçin Tıklayınız

Hadi Oyunu Ios İndirmek İçin Tıklayınız

Cevap baldır değilse neydi ?

Hadi yarışmasında bacağın dizden kalçaya kadar olan kısmına nedir diye sorulan soruda cevap baldır değilse neydi diye düşünebilirsiniz. Aslında bacağın bu bölümünü uyluk denir. İsterseniz şimdide uyluk nedir daha yakından tanıyalım.

Uyluk nedir ?

Uyluk nedir, insan vücudunda kalça eklemiyle diz eklemi arasındaki bacak bölgesine verilen ad. Bu bölgede insan iskeletinin en uzun kemiği olan uyluk kemiği (femur) tek başına bulunur. Üst tarafta kalça kemiği, alt tarafta kaval kemiği ve dizkapağı kemiğiyle eklem yapar.

baldır ve uyluk kemiği ayrımı | Hadi oyunu baldır

 

Uyluk kemiği üst uç, alt uç ve kemik gövdesinden meydana gelir. Üst uçta bir baş, büyük ve küçük trokanterler (çıkıntılar) ve bir boyun bulunur. Boynun ekseniyle cismi arasındaki açı 130° olup, kalça eklemini meydana getirir. Darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Uyluk kemiği çok sert darbelerde kırılabilir. Özellikle yaşlı kadınlarda düşmelerden sonra uyluk boynu kırıklarına sık rastlanır. kist ve tümörleri de uyluğun hastalıkları arasındadır. Uyluk kasları ön, arka ve iç yan olmak üzere üç gruptur. Ön grup adale lifleri içinde terzi kası, uyluk dörtbaşlı kası, ilyo-psoas kasları bulunur. İç yan grupta toraksi kas; uzun, küçük ve büyük yaklaştırıcı kaslar ve ince kas bulunur. Arka grupta yarı zar kası, yarı kiriş kası, uyluğun iki başlı kası vardır. Bu kaslar vasıtasıyla uyluk oldukça hareketli ve kuvvetli bir bölgedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here