5 Şubat 11.30 Salı Magazin Hadi İpucu Sorusu

0
113
5 Şubat 11.30 Salı Magazin Hadi İpucu Sorusu

Haftanın iki günü ekranlarda olan magazin hadi ipucu sorusu, bugünde saat 11.30 ‘da sizlerle olacaktır. Özge Ulusoy ‘un sunumuyla magazin yarışmasını kaçırmayın.

Her hafta magazinel olayların derlenip toplandığı ve hadi yarışmasında sorulduğu magazin hadi yarışması bugün diğer magazin yarışmalarına nazaran daha düşük bir ödülle karşımızda olacak. Magazin hadi yarışması bugün 11.30 ‘da yapılacak ve öncesinde her yarışmada olduğu gibi hadi ipucu sorusu verilmiştir.

Hadi Futbol Gecesinde ve Öncesinde Yaşananlar

Dün akşam düzenlenen Hadi Futbol Gecesi yarışması öncesinde hadi ipucu sorusu verilmişti. Hadi instagram hesabında yapılan hadi ipucu sorusu paylaşımının açıklamasında “MLS ne zaman kurulmuştur?” ifadesi yer almaktaydı. Dünyanın en büyük arama motoru Google ‘a aynen bu cümleyi yazdığımızda karşımıza Google ‘ın kendi panel kaynağı ve birçok internet sitesi arşivlerinde (buna Mlssoccer.com ‘da dahil) 17 ARALIK 1993 yılı çıkmaktadır. Yine aynı sitelerin kaynaklarında kurulma yılı 1993, sezonun başlama yılı ise 1996 çıkmaktadır. Dün akşam 21.30 ‘daki hadi futbol gecesinde şıklarda ise 1993 yılı bulunmamakta ve doğru cevap olarakta 1996 yılı kabul edilmiştir. Yarışmanın ardından tepkilerin çığ gibi büyümesine rağmen hala hadi ekibi tarafından bir açıklama yapılmamıştır.

Bu tür soru yanlışlarının bir diğeride birkaç gün önceki hadi yarışmasında yaşanmıştır. Yapılan yarışmada “Tosya Pirinci ve Devrek Bastonu ile ünlü ilimiz hangisidir?” sorusu sorulmuştu. Şıklarda ise Samsun, Kastamonu ve Zonguldak bulunmaktaydı. Her sorunun 1 doğru cevabı olmalıdır. Ancak bu sorunun iki doğru cevabı bulunmaktaydı. Tosya Pirinci ile ünlü ilimiz Kastamonu, Devrek Bastonu ile ünlü ilimiz ise Zonguldak ‘tır. En ufak teknik arızada finalde bile yarışmayı iptal eden hadi ekibi tekrarlanan yanlış soru-cevap ikilisiyle daha hiçbir hadi yarışması iptal etmemiştir. Yetkililerin biran önce bu duruma müdahale etmesi gerekmektedir. Aksi halde hadi ekibi bu sözde bilgi yarışmasını oynayan Türk halkını enayi yerine koymaktadır.

Bunlar daha birçok örnek mevcut iken hiçbiriyle ilgili bir iptal ya da özür dileriz açıklamaları gelmemiştir. Bu durum böyle devam ederse hadi yarışması kendine olan güveni, adalet öngörüsü ve objektifliğini yitirmiş olacaktır.

Magazin Hadi Yarışması Ödülü

Bugün 11.30 ‘da yapılacak olan magazin hadi yarışması ödülü 10.000tl ‘dir. Bugün doğru sorulur ya da sorulmaz ama final sorusuna kadar gelip doğru cevap veren hadiciler 10.000tl ödülü aralarında bölüşeceklerdir.

Magazin Hadi Yarışması İpucu Sorusu

Bugünün üç yarışma heyecanından ilki magazin hadi yarışması ipucu sorusu belli oldu. Aslında ilk denemesi yapılan hadi magazin yarışması ipucu sorusuyla bugünkü hadi ipucu sorusu cevabı aynıdır. Bugünkü magazin hadi yarışması ipucu sorusu “Geçtiğimiz günlerde İstanbul ‘daki Madame Tussauds Müzesi ‘nde hangi şarkıcının balmumu heykeli sergilenmeye başlanmıştır?” olarak soruldu. İşte hadi magazin yarışması ipucu sorusu doğru cevabı sizlerle..

HADİ MAGAZİN YARIŞMASI İPUCU CEVABI: MURAT BOZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here