Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir? – (En İyi Makyaj Fırçaları)

2
323
Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

İşte makyaj fırçalarını temizlemenin çözümleri burada. Makyaj fırçaları bizim günlük hayatımızda artık çok önemli bir yere sahip olmuştur. 100-200 tane olmasına gerek yok bir evde en az 5 makyaj fırçası olması bile bizim hayatımıza işlediğini gösterir.

Peki Ya Siz Makyaj Fırçalarınızı Ne Sıklıkla Temizliyorsunuz ?

Makyaj fırçalarının temiziliği tam yapılmazsa yüzünüzde sivilce, siyah nokta gibi izler yapacağını biliyor musunuz ?

Kim ister ki yüzünde bir sürü sivilce ? kırmızı kırmızı benekler ? Ben söyleyeyim kimse istemez. Bunun için yaptığımız cilt bakımı, makyaj çok önemlidir. Makyaj cildinizin nefes almasını engeller. Bunun için makyaj yaparken kullandığınız her ürünün temizlenmesi, makyaj fırçalarınızın temizlenmesi çok önemlidir. Çünkü kirli bir cilt temizlenmediğinde gözenekleriniz makyaj yaptıkça daha çok kapanacaktır. Bu nedenden dolayı cilt bakımı ve kullandığınız malzeme temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için makyaj fırçalarınızda kalıntı çok olması üst üste farklı kimyasallar birikmesin isterseniz yapmanız gereken şu ;

Makyaj Fırçalarını Temizlemenin En Kolay Yöntemleri

Yıkamak istediğiniz fırçayı elinize aldıktan sonra üzerine çok az zeytin yağı dökelim, döktükten sonra fırça ucunu ileri geri bir şekilde avuç içinizde de yıkayabilir ya da kullandığınız bir aparat varsa onun üstünde küçük daireler çizerek temizleyebilirsiniz. Fırçalarını temizlemek için daha sonra beyaz sabun kullanarak aynı işlemleri tekrar uygularsanız fırçalarınız çok temiz, hijyenik bir şekil alacaktır. Bana sorarsanız yaptığınız makyaja bağlı ama haftada 2-3 kere temizlenmesinden yanayım. Çünkü hem daha sağlıklı hem de daha hijyenik olur.

Makyaj Fırçaları Nasıl Kurutulur ?

Bunun için yıkadığınız fırçaları bir askı ve lastik kullanarak askıya takarsanız onunda oda sıcaklığında kurumasını beklerseniz. Makyaj fırçalarınızı kıllarının kopmadığını şişkinliğinin inmediğini göreceksiniz.

En İyi Makyaj Fırçaları;

En iyi makyaj fırçaları, MAC fırçaları hem yumuşaklığı güzel hem de fondöteni emmiyor. Başka en iyi makyaj fırçaları nedir diye sorarsanız NYX Cosmetics iyi makyaj fırçası olabilir. Gerçekten kalite olarakta kullanış olarakta güzel fırçalardır. Flormar en iyi makyaj fırçalarındandır. Onun dışında BOBBİ BROWN en iyi makyaj fırçalarına sahiptir. Tabi daha uygun fiyatlara en iyi makyaj fırçalarına da temin edeceğiniz yerler vardır..

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here