Memurun Maaş Gününde Halkbank İnternet Sitesi Saldırıya Uğradı!

0
208

Bugün sabah memurun maaş gününde Halkbank internet sitesi saldırıya uğradı. Edinilen ilk bilgilere göre Halkbank internet sitesine saatlerce erişim sağlanamadı. Bu konuda sosyal medyada büyük bir sallantı yaşandı. Halkbank internet sitesi neden erişilemiyor bu konuyu sizler için araştırmaktayız.

Geçtiğimiz günlerde de Twitter üzerinden adına sahte hesaplar ve Halkbankası internet sitesi açılan bu konuyla ilgili de birçok müşterinin dolandırıldığını görmüştük. İşin kötü tarafı ise bu sahte hesapların twitterda gündem oturmuş olmasıdır. Halkbankası tarafından bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını Halkbankası müşteri hizmetleri twitter hesabından görmüştük.

Halkbankası internet sitesi siber saldırı sonucu erişimini kaybetmiş olacağı da şuan söylenmektedir. Özellikle bugün memurun maaş gününde halkbankası internet sitesine girişlerde öncelikle yoğunluk nedeniyle girilemediği düşünülürken bir anda halkbankası internet sitesine erişim tamamen kaybedilmiştir.

Şuan edinilen bilgilere göre ise Halkbankası internet şubesi kullanıma açılmış durumdadır. Bunun üzerinede Halkbankası müşterileri hemen Halkbankası internet şubesine giriş yaparak hesaplarını kontrol ettiler. Halkbankası internet şubesi şu saatlerde aktif olarak hizmet vermektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Nasıl Girilir ?

İnternet sitesine erişimin açılmasından insanlar hemen Halkbank internet bankacılığı sistemine girerek hemen hesaplarını kontrol etmeye başladılar. Siz de hala hesabınızı kontrol etmediyseniz Halkbank İnternet Bankacılığı sistemine girebilirsiniz.

Halkbank internet şubesi üzerinden birçok işlem yapılabilmektedir. Lakin bugün yaşanan olaydan sonra insanların internet bankacılığına olan güvenlerini bir kere daha sorgulamarı gerekti. Geçtiğimiz günlerde adı twitter da gündeme gelen halk bank şimdide internet şubesine gelen saldırıyla gündem olmayı başardı. Şu saatlerde Halkbank internet şubesi erişime açılmış olsada bugün yaşananlardan sonra kullanıcıların daha dikkatli ve temkinli bir şekilde internet sitesine girişlerini sağlamaları gerekmektedir.

Peki İnternet Bankacılığı Güvenli Mi ?

Yazımızın bu kısmında sizlere günlük rutin işlerimizi yaparken bankaya gitmeden işleri kolaylaştıran internet bankacılığı konusuna değineceğiz. Son zamanlarda siber saldırılar nedeniyle internet bankacılığı sektöründe aksamalar yaşanmaktadır. Bu zamana kadar birçok devlet kurumu, özel sektör olsun ve bankacılık sektöründe sorunlara neden açmıştır. 15 Ocak sabah saatlerinde Halk bank siber saldırıya uğrayarak günümüz teknolojisinde siber güvenlik uzmanlarının ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermiş oldu. Siber güvenlik uzmanlığı konusunda birçok eğitim veren kurum ve kurslar bulunmaktadır. Halk bank internet sitesi saldırya uğradıktan hemen sonra yer yerinden oynamıştır. Bu konuya ilişkin Halkbank resmi twitter hesabından gelen açıklamalar ise şu şekildedir.

Halkbank Resmi Twitter Hesabı Açıklama Paylaşımı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here