Ptt‘den Emekli Kredisi Almak (Başvurusu ve Şartları)

0
196

Ptt’den emekli kredisi alımı için emeklilerin maaşını Ptt üzerinden almaları gerekmektedir. Bu kredi emeklilerin kefile ihtiyaç duymadan gene Ptt aracılığı ile anlaşmalı bankalardan alabileceği kredidir. Ancak gelir belgesi ibraz edilerek farklı bir yerden maaşını alan emekli de krediye başvurabilmektedir. Kredi alımı için yaş sınırı 84 olsa da bankalara göre farklılık göstermektedir. Ptt kredisinin vadesi en fazla 36 ay şeklindedir. Seçtiğiniz ödeme planı süresi banka üst yaş sınırını geçmemelidir. Örneğin, kredi almayı tercih ettiğiniz bankanın yaş sınırı 75, sizin yaşınız 73 ise 36 aylık bir ödeme planı yerine en fazla 24 aylık bir ödeme planı seçebilirsiniz.

Ptt üzerinden kredi veren bazı bankalar; Burgan Bank, Aktif Bank, İng Bank, Denizbank. Ptt aracılığı ile kredi alımlarında Hayat sigortası yaptırmanız gereklidir. Ptt kredi başvurusu, Ptt aracılığıyla bankaya başvuru yapılarak gerçekleştirilmektedir. Banka tarafından kredi onaylandıktan sonra sözleşme imzalanıp,  Ptt şubelerinden çekilebilmektedir ve ödemesi sağlanabilmektedir. Maaşını farklı bir yerden alan, emekliler için şartlar normal bir kredisi çekmekten yani doğrudan bankadan çekmekten farklı olmamaktadır. Ptt emekliye faizsiz kredi vermemektedir, sadece faiz oranları daha uygundur, kefile gerek olmamaktadır.

Ptt Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Ptt’ den maaş alan emekliler için:

  • Kredi alınabilmesi için kredi notu bankanın istediği aralıklarda olmalıdır.
  • Bankanın istediği yaş sınırına kadar başvuru yapılmalıdır.
  • Maaşının yarısı kredi taksitleri için yeterli olmalıdır.

Maaşını farklı bir yerden alan emekliler için:

  • En az 18 yaşını doldurmuş olmalı ve banka yaş sınırını geçmemelidir.
  • Gelirini ibraz etmesi gereklidir.
  • Kredi notu Ptt kredisi almaya uygun olmalıdır.
  • Gelirinin yarısı ile kredi taksitlerini karşılayabiliyor olmalıdır.

Ptt Kredisi Almada Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Öncelikle Kredi alabilmek için bir kredi notunuz olmalıdır. Kredi notunuz 1- 1900 aralığında bir puandadır. Kredi notunuz 1- 699 arası olması en riskli ve kredi alma ihtimalinizin en düşük olduğu durumdur. Kredi notunuzun yükselebilmesi için ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmanız gerekmektedir. . Ptt emeklilik kredisi almak doğrudan bankalardan kredi almaktan daha avantajlı ve kolay olmaktadır. Bunun sebebi, emeklilik maaşının bankalar tarafından bir teminat olarak görülmesi ve daha esnek davranabilmeleridir. Ptt kredisi 55.000 TL’ye kadar alınabilmekte ve bankadan bankaya farlılık göstermektedir. Ptt emekli kredisi alımında faiz oranları da bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Şuan da en düşük faiz oranını %2, 14 ile Burgan Bank vermektedir. Kredi notunuz çok yüksek olmasa dahi kredi alma şansınız daha yüksektir.  Ptt kredi notu sorgulama işlemi findeks kredi notundan gerçekleştirilebilmektedir. Findeks kredi notunuzu, findeks sitesinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Ptt kredi kartı başvurusu için merkez şubeye ya da herhangi bir Ptt şubesine kimliğiniz ile gidip gerekli formu eksiz bir şekilde doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bu kart Ptt bonus olarak geçmektedir. Normal bir kredi kartı gibi alışverişlerinizi yapabilir, ihtiyaç anında nakit avanstan faydalanabilir hatta 3D secure’ den de faydalanabilirsiniz. Ptt kredi kartı kullanmaya başladığınız ilk 12 ay kart ücreti talep etmemektedir.

Ptt Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt şubesine giderek Aktif Bank bankasından emekli kredisi almak üzere başvuru formu doldurmalıdır. Banka krediyi onayladıktan ve sözleşme imzalandıktan sonra Aktif Bank bankasına gitmeye gerek kalmadan Ptt şubelerinden kredinizi alabilirsiniz ve gene ödemelerinizi de Ptt şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aktif Bank bankasının web sitesinden ya da telefon uygulamasından ihtiyacınız olan kredi miktarını ve ödeme planınızı seçip faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here