SMS ile Kredi Veren Bankalar (Başvurusu ve Şartları)

0
204

SMS ile kredi veren birçok banka bulunmakta olup bu bankalar kefil ve maaş bordrosu da istememektedir. Birçok banka sadece kendi müşterisi için SMS ile kredi hizmeti verirken; diğer bankalar ise müşterisi olmayan vatandaşlara da kredi vermektedir. Bu bankalar arasına Garanti Bankası, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank ve Ziraat Bankası başta yer almaktadır. SMS ile kredi başvurusu yaparken kısa mesajda belirtilmesi gereken bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında banka tarafından sorgulama yapılmakta ve anında kredi verilmektedir.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

SMS ile kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalara gönderilen kısa mesaj başvurularında düşük miktarda kredi verilmesi onaylanmaktadır. SMS ile verilen kredilerde genellikle Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası dışına pek bir bilgi istenmemektedir. SMS ile kredi veren bankaları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank (çiftçi ve ihtiyaç kredisi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır)
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • Halk Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası (Konut ve ihtiyaç kredi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır)
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • ING Bank (ihtiyaç ve KOBİ olmak üzere ikiye ayrılmaktadır)
 • Fibabank
 • Şekerbank

SMS ile Kredi: Ziraat Bankası

Ziraat Bankası SMS ile kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası SMS ile verdiği kredileri, ihtiyaç kredisi başlığı altında vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, istenen kredi miktarı, aylık gelir ve vade süresini boşluk bırakarak 4747’ye gönderilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası, gerekli araştırmalara yaptıktan sonra hızlı bir şekilde kredi cevabını SMS ile bildirecektir. Ziraat Bankası en fazla 36 aylık vade yapmaktadır ve faiz oranını ise yüzde 2,27 olarak belirlemiştir. Ayrıca Ziraat Bankası kredi notu düşük kişilere kredi vermemektedir.

SMS ile Kredi: Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası kısa mesaj ile kredi başvurusu yapılmasına izin vermektedir. Nakit, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bilgileri ile aylık net gelir miktarı ve istenilen kredi miktarını kısa mesaj ile bildirilmesini istemektedir. Mesaj 4402’ye gönderilecektir. Türkiye İş Bankası SMS ile kredi başvuru hizmetini hali hazırda mevduat hesabı bulunan müşterilerine sunmaktadır. İş Bankası SMS ile yapılan kredi başvurularında üst limit tutarını 30 bin Türk Lirası olarak belirlemiş olup vade üresi 36 aydır. Türkiye İş Bankası’nın SMS ile verilen krediler için belirlediği faiz oranı aylık olup bu miktar yüzde 2,60’dır.

SMS ile Kredi: Akbank

Akbank SMS ile kredi başvurusunda sadece Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası istemektedir. İstenilen bilgiyi kısa mesaj aracılığı ile yazdıktan sonra 4425’e gönderilmesi gerekmektedir. Akbank SMS ile ihtiyaç kredisini herkese vermekte ve bir işlem kısıtlaması bulunmamaktadır.

SMS ile Kredi: Vakıflar Bankası

Vakıflar Bankası SMS ile kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. SMS 5724’e gönderilerek başvuru yapılmalıdır. Kısa mesajda yer alması gereken bilgiler sadece Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve aylık net gelir miktarıdır. Vakıflar Bankası SMS ile yapılan kredi başvuruları için üst limiti 10 bin Türk Lirası olarak belirlemiştir. En fazla 48 aya kadar vade yapan Vakıflar Bankası, faiz oranını ise yüzde 1,75 olarak düzenlemiştir.

SMS ile Kredi: Yapı ve Kredi

Yapı Kredi SMS kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Yapı kredi SMS kredilerini ikiye ayırmaktadır. Konut ve bireysel kredi olarak başvuru yapılabilmektedir. Her iki başvuru içinde kimlik numarası ve aylık gelirin bildiriminin yapılması gerekmektedir. SMS 4111’e gönderilmektedir. Yapı ve Kredi Bankası yüzde 1,28’lik bir faiz uygulamakta ve 48 aylık vade yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here