Sunucu Tarafında Yaşanılan SEO Sorunları

0
184
Sunucu Tarafında Seo Sorunları

SEO uzmanları, arama sıralamasını olumsuz yönde etkileyebilecek ve bunların nasıl düzeltileceği konusunda öneride bulunabilecek en yaygın web sitesi teknik sorunlarına ilişkin görüşlerini paylaşmaktadır.

En İyi 10 Teknik SEO Sorunları Ve Nasıl Düzeltilir?

“Penguen”, “Panda”, “Hummingbird” ve diğer büyük google algoritması güncellemelerinin çağında, arama motoru optimizasyonu (SEO) oyununu kazanmak, bağlantılar kazanan yüksek kaliteli içerik yayınlamak anlamına gelir.

Ancak, sitenizin yapısal veya diğer teknik sorunları varsa, dünyadaki tüm kaliteli içerik arama sıralamanıza yardımcı olmaz.

SEO topluluğundan, sitenizin arama sıralamasını olumsuz yönde etkileyebilecek en yaygın teknik sorunları tartabilmeleri, yinelenen içerik gibi bu teknik zorlukların çoğu yıllardır yaşanıyor. Ancak SEO oyunu geliştikçe, sitenin dağınıklığını temizlemek daha da önemlidir.

Her şeyden önce, başarılı SEO, üçüncü bir sayfa optimizasyonu, bir üçüncü sayfa dışı optimizasyon (arka bağlantılar gibi) ve Greenlane Search Marketing’in sahibi Bill Sebald’a göre teknik sorunlardan arınmış üçüncü bir web sitesi yapısı.

Neredeyse 30 uzmana göre, 2014 yılında en iyi 3 SEO teknik sorun oluşması ve bunların nasıl ele alınacağı ile ilgili ipuçları.

1) Yinelenen İçerik

SEO sunucu, uzmanlarının hemen hemen hepsi, yinelenen içeriği üst düzey bir teknik endişeye taraf olarak nitelendirdi. Basitçe söylemek gerekirse, yinelenen içerik, Google Web Yöneticisi Araçları‘na göre, “büyük ölçüde benzer” veya sitenizde bulunan içerikle tamamen aynı olan herhangi bir içeriktir.

2) Kötü Mobil Deneyimi

Web siteniz akıllı telefonlarda ve tabletlerde kötü bir kullanıcı deneyimi sunuyorsa ve mobil cihazlara yüklenmiyorsa, ziyaretçiler sitenizin hemen çıkma oranını arttıracak şekilde uzaklaşacaktır. Google’ın Web spam başkanı Matt Cutts, 2013’teki bir arama konferansında “Sitenizin yalın ve hızlı bir şekilde yüklenmesinin, cep telefonunda önemli olduğu için çok önemli olduğunu” belirtti.

3) Link Oluşturma

Google’ın Penguin güncellemeleri, crosshair’lerinde şüpheli bağlantı kurma uygulamalarına katılan siteleri ortaya koyuyor. Link oluşturma, bir işletmeye Web trafiğinde önemli kazanımlar sağlamasına yardımcı olabilir.

Doğal olmayan, spam benzeri, alakasız backlinkler sitenizin sıralamalarında bir etki yapmasına neden olabilir, SEO Zones, Inc. şirketinin sahibi Mike Waller’in bugün geri doğal bir hızda yapılmalı, çeşitli ve doğal görünmeli ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here