Taksitli Nakit Avans Nasıl Alınır? (Başvurusu ve Şartları)

0
359

Nakit ihtiyaçlarına çözüm bankaların sunduğu taksitli nakit avanslarında. Aniden ortaya çıkan nakit ihtiyacının karşılanması için bir takım yolar vardır. Bazı bankalar nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için nakit avans fırsatı sunmaktadır. Bu nakit avans fırsatlarından yaralanmak isteyenler yazımızı okuyarak taksitli avans nedir sorusuna yanıt bulabilecekken, nasıl başvuru yapacakları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Nakit Avans Nedir?

Acil nakit ihtiyaçların karşılanması için hazırlanan bu sistem kredi kartı veya banka kartlarıyla nakit avans çekme olanağı vermektedir. Bu nakit avansın ödenmesi için bankalar çeşitli faiz oranları uygulamaktadır. Ayrıca ödemeler için de çeşitli taksitlendirme fırsatı sağlamaktadır. Neredeyse bütün bankaların sunduğu bu fırsat hemen nakit para çekmek isteyenlerin ihtiyaçlarını gidermektedir.

Garanti’nin Nakit Avansı

Taksitli nakit çekme işlemini yapabileceğiniz bankalardan bir tanesi Garanti Bankası’dır. Garanti taksitli para çekme işlemi gerçekleştirilebilecek kanallar şunlardır:

  • Alo Garanti: 444 0 333,
  • Garanti Paramatik,
  • Garanti İnternet,
  • BonusFlaş,
  • Garanti Cep.

5-12 ay taksitlendirme imkanı veren Garanti Bankası aylık faiz oranını 2,25 olarak belirlemiştir.

Taksitli Nakit Avans Yapı Kredi’de

Yapı Kredi World kartın sunduğu nakit çözümü de bulunmaktadır. WorldCard ya da telefon bankacılığı şifresi ile çekilebilecek nakit avans ile acil ihtiyaçlar giderilmektedir. Yapı Kredi ödeme seçeneği olarak 6 ay, 9 ay ve 12 ay taksitlendirme imkanı vermektedir. Faiz oranını ise 2,25 şeklinde belirlemiştir.

Bunun yanı sıra Yapı Kredi Mobil Uygulaması üzerinden QR kod ile kredi kartından taksitli nakit avans çekimi yapılabilmektedir.

İşbankası Taksitli Nakit Avans

Taksitli nakit avans veren bir diğer banka ise İşbankası’dır. 12 aya varan taksitlendirme imkanı ile kolayca ödeme seçeneği sunan İş Bankası, bankamatiklerden, internet şubelerinden nakit avans çekme olanağı veriyor. İşbankası’nın diğer taksitli nakit avans çekme kanalları ise şunlardır:

  • Maximum Mobil uygulaması,
  • İçCep,
  • Telefon şubesi: 0850 724 0 724.
Taksitli Nakit Avans Veren Diğer Bankalar

Acil nakit ihtiyaçları için taksitli nakit avansı veren bankalardan bir tanesi Finans Bank’tır. CardFinans 7 gün/ 24 saat nakit çekme olanağı sağlamaktadır. Taksitlendirme seçenekleri ise 6,9 ya da 12 ay şeklinde belirlenmiştir.

Bir diğer seçenek ise TEB’in ŞipŞak Para’sıdır. TEB kredi kartı, internet şubesi, ATM ya da CEPTETEB’ten çekebilecek nakit avansı için 12 aya varan vadelendirme seçeneği bulunmaktadır. TEB’in taksitli nakit avansı için belirlenen faiz oranı ise 2,25 şeklindedir.

Nakit ihtiyacını düşünen bir başka banka ise Akbank’tır. Akbank’ın kredi kartı olan Axess,  taksitli Avans tutarını 200 TL ile 15.000 TL arasında olarak belirlemiştir. 8-12 ay taksit yapılabilecek bu avans çekiminin faiz oranı 2,25 şeklinde hesaplanmaktadır.

Yine aynı şekilde VakıfKart da nakit avansı vermektedir. Vakıfbank taksitli avans 12 taksit imkanı sunmaktadır. Her an para çekebilme imkanı veren Vakıf Bankası’nın bireysel kredisi ile ATM’lerden günlük nakit çekim limiti 1.500 TL olarak sınırlandırılmıştır. BusinessCard, TarımKart için ise bu limit 3.000 TL olarak belirlenmiştir.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Nakit avans çekmek isteyenler hangi banka ile işlem yapacaklarını belirledikten sonra kullandıkları kredi kartlarından, banka şubeleri, internet bankacılıklarından ve mobil uygulamalarından işlemlerini gerçekleştirip taksitli nakit avanslarını çekebilmektedir. Taksitli nakit avans miktarını hesaplamak isteye kişiler ise bankaların internet sitelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Bankaların internet sitelerinden hesaplama araçları ile nakit avans faizi hesaplamaları ve taksitlendirme seçenekleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilinirken, ayrıca taksitli avans hesaplamaları da yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here