Yılbaşı Ağacınızın Altı Boş Kalmasın!

0
237
Yılbaşı hediyesi önerileri

Aralık ayının sonlarına yaklaşırken hepimizin aklında aynı soru belirmeye başladı bile. “Kime, ne hediye alacağım?” Tabii bu sorunun devamında bütçe ve zaman da devreye girerek stres seviyemizi artırıyor. Yılbaşı hediyesi seçerken sizi büyük bir yükten kurtaracağını düşündüğümüz 6 ipucu işte şöyle;

  • Klasiklerden vazgeçmeyin

Çorap, iç çamaşırı ve küçük bibloların klişe olduğunu düşünmeyin. Bu tip hediyeler hem yılbaşı konseptini son derece doğru yansıtıyor hem de hediyeyi alan kişiler için son derece kullanışlı oluyor.

  • Kitaplar çok anlamlı olabilir

Birine kitap hediye etmenin belki de en güzel yanı o kişinin karakterine ya da sevdiği şeylere gönderme yapabilmektir. Son zamanlarda aranızda geçen hararetli bir konuşmanın içeriğini yansıtan bir kitap almanız o kişiyi son derece memnun edecektir. Tabii, kitap okumaktan haz almayan dostlarınızda denemenizi tavsiye etmiyoruz.

  • Annen ne alsan sevinmez mi zaten?

Hepimizin annesi yılbaşı hediyelerini açarken mutfak aleti ve ev eşyası görmeye alışkındır. Bu yıl bir değişiklik yapmanın vakti geldi. Annenizin ilgisini çeken ama bir türlü vakit bulup yapamadığı şeyleri ona hediye etmek çok anlamlı olacaktır. Örneğin, spor salonuna üyelik ya da 3-4 günlük bir seyahat şahane olabilir.

  • Babanızı konsere ya da maça götürün

Her geçen yıl modern hayatın koşturmacası içerisinde ailelerimize daha az zaman ayırıyoruz. Tam da bu yüzden babanızla geçirebileceğiniz baş başa bir zaman harika bir hediye olabilir. Tuttuğu takımın maç biletlerini ya da seveceğini düşündüğünüz bir tiyatronun biletlerini üzerinde babanızın adı yazılı olan bir zarfa koyarak yılbaşı ağacının altına yerleştirin. Babanızın çok sevineceğini umuyoruz!

  • Yılbaşı kartlarına yatırım yapın

Herkese büyük ya da çok düşünülmüş hediyeler alamazsınız. Ancak iş arkadaşlarınızı ya da okul arkadaşlarınızı unutmak istemiyorsanız hemen en yakınınızdaki kitabevine giderek yılbaşı kartlarını incelemeye başlayın. Düşündüğünüzden çok daha sevimli ve yaratıcı kartlar bulabilirsiniz. Kişiye özel kartlar almak hem pratik hem de son derece anlamlı olacaktır.

  • En yakın arkadaşlarınızı unutmayın

Büyük mağazalarda yılbaşına özel içinde birçok ürünün bulunduğu hediye çantaları bulabilirsiniz. Ya da bütçenize bir iyilik yapıp kendi hediye çantanızı hazırlayabilirsiniz. Kırtasiyelerde bulabileceğiniz renkli kutulardan ya da torbalardan alın. Kız arkadaşlarınız için oje, deodorant, post-it, iç çamaşırı koyabilirsiniz. Erkek arkadaşlarınız için ise deodorant, kalem, tıraş losyonu, sevdiği takıma ait çorap ya da broş koyarak harika bir hediye oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here